Terugblik conferentie over de toekomst van landbouw en voedsel
Op 8 mei kwamen in Brussel allerlei mensen uit de landbouw- en voedselwereld samen voor de conferentie Shaping the Future of Farming and the Agri-Food Sector. Ook was de Regieorganisatie Gemeenschappelijk Landbouwbeleid (GLB) aanwezig met collega’s van LVVN.
Tijdens de conferentie gingen boeren, beleidsmakers, onderzoekers en vertegenwoordigers van maatschappelijke organisaties met elkaar in gesprek over de toekomst van de Europese landbouw. Centraal stond de vraag: hoe zorgen we ervoor dat de sector duurzaam, innovatief én aantrekkelijk blijft voor de volgende generaties? Er werd bijvoorbeeld gesproken over eerlijke inkomens voor boeren, slimme technologieën op het erf. En hoe we het platteland leefbaar kunnen houden.
De conferentie maakte deel uit van een bredere strategische dialoog van de Europese Commissie, waarin wordt gewerkt aan een toekomstvisie voor het landbouw- en voedselsysteem. Ook werd vooruitgekeken naar het nieuwe GLB na 2027.
Een inspirerende dag vol uitwisseling!