Studentenonderzoek regionale voedselsystemen afgerond

Tien weken lang doken studenten van de Universiteit Utrecht in het onderwerp regionale voedselsystemen. De interdisciplinaire en internationale groep bracht inzichten bijeen uit literatuur, innovatieprojecten en vooral de praktijk – waaronder die van GLB-innovatieprojecten.

Drie concrete resultaten

Het Consultancy project leverde drie kernproducten op:

De volledige publicatie vind je ook in de WUR e-depot bibliotheek.

Visualisatie en verdieping

Net als vorig jaar is het netwerk van samenwerkingspartners en kennisdeling mooi in beeld gebracht via een interactieve kaart en StoryMap:

Uit de resultaten waren de ‘Success Conditions’ direct aanleiding voor een verdiepend gesprek binnen het EU4ADVICE-project, afgelopen vrijdag. 

De onderwerpen Collaborative ownershio, Adaptive practices, Policy alignment, Trust & incentives en Cross-sector promotion kwamen allemaal aan bod. Hier werd besproken hoe de opgedane inzichten uit de praktijkprojecten kunnen bijdragen aan het versterken van regionale voedselsystemen in heel Europa.

Samen met Amped kijken we terug op een waardevol traject – en vooruit naar verdere samenwerking tussen studenten, praktijk en beleid.

Teruglezen? Bekijk het eerdere nieuwsbericht van 10 april 2025: Kennis en ervaringen bijeen brengen over regionale voedselsystemen